Po wywołaniu testu możemy wybrać sposób wyświetlania pytań. Mamy tu dwie możliwości: wyświetlanie pojedynczych pytań po kolei lub wyświetlenie wszystkich – wybór umożliwia przycisk umieszczony w prawej górnej części ekranu. Początkowo wszystkie odpowiedzi są zaznaczone znakiem zapytania ? umieszczonym w polach znajdujących się obok wyświetlanych odpowiedzi. Wyboru odpowiedzi dokonuje się przez kliknięcie odpowiedniego pola.

Przy wybraniu błędnej odpowiedzi znak ? zmienia się na X i dodatkowo wyświetlany jest komunikat „Odpowiedź błędna! Spróbuj jeszcze raz" – po kliknięciu w wyświetlane pole z napisem OK możemy wybrać inną odpowiedź lub przejść do następnego pytania.

Przy wyświetlaniu pojedynczych pytań przejście do następnego pytania lub powrót do poprzedniego powoduje kliknięcie na jedną ze strzałek wyświetlanych na górze ekranu. Przy wyświetlaniu wszystkich pytań wybór pytań umożliwia suwak umieszczony po prawej stronie ekranu.

Przy wybraniu prawidłowej odpowiedzi znak ? zmienia się na emotikon wyrażający uśmiech :-) i dodatkowo wyświetlany jest komunikat Odpowiedź prawidłowa! Twój wynik X%. Udzielono dotąd odpowiedzi dla pytań: Y/16 – wartości X i Y zależą od aktualnego stanu udzielania odpowiedzi. – po kliknięciu w wyświetlane pole z napisem OK możemy przejść do następnego pytania. W górnej części ekranu przez cały czas wyświetlany jest wymieniony powyżej komunikat: Twój wynik X. Udzielono dotąd odpowiedzi dla pytań: Y/16.

W taki sposób udzielamy odpowiedzi na wszystkie pytania. Odpowiedzi można udzielać w dowolnej kolejności, nie ma żadnych ograniczeń na czas udzielania odpowiedzi.

Po udzieleniu prawidłowych odpowiedzi na wszystkie pytania wyświetlany jest komunikat: Test zakończony, udzielono prawidłowe odpowiedzi na wszystkie pytania - dziękujemy. W górnej części ekranu wyświetlany jest komunikat: Twój wynik X %. Pytania z pierwszymi prawidłowymi odpowiedziami: Z/16 – wartości X i Z zależą od sposobu odpowiadania na wszystkie pytania.